Dažniausiai užduodami klausimai
🟢Pastaruoju metu gaunu daug klausimų, tad pagalvojau, padarysiu trumpą apžvalgą. Gal kažkam pravers ❤
Dažniausiai užduodami klausimai:
1. 🍇KAIP GALĖČIAU JUMS PASKAMBINTI?
Deja, man ganėtinai sudėtinga susiskambinti bet kokiu jums patogiu metu, dėl tokios paprastos priežasties, kad... sesijų su klientais metu kalbėtis negaliu, o sekretorės kolkas neturiu.
Tačiau ši problema išspręsta - registruokitės https://calendly.com/vgercman/discoverycall jums patogiu metu ir būtinai pasikalbėsime. Pažintinis skambutis trunka iki 30 minučių, yra nemokamas ir niekuo neįpareigojantis.
2. 🍇AR GALITE PADĖTI MANO MAMAI/ŽMONAI/VYRUI/DRAUGEI?
Galiu, bet jie turi kreiptis patys. Negaliu vieno žmogaus psichologinių problemų spręsti per kitą žmogų, tai labai neetiška, o ir visiškai nenaudinga.
Buvo atvejų, kai žmona atsiunčia vyrą, pavyzdžiui, dėl patologinio pavydo, o vyras problemos visiškai nemato. Vietoj to jis mane visą sesiją įtikinėja, kad jei tik jo žmona siųstų visų savo pokalbių screenshotus, kas penkioliką žinučių prisidavinėtų ir siųstų nuotraukas kur ji yra, ir nebendrautų su jokiais vyrais, net pardavėjais, viskas būtų ok. Ir aš turėčiau dirbti su jo žmona, o ne su juo. Realus pavyzdys.
Aš negaliu žmogaus įtikinti, kad jis turi problemą. Jis pats turi tai suprasti ir pats ateiti.
Jūs galite žmogų nukreipti, pakviesti į grupę Noriu augti, rekomenduoti, pasiūlyti. Bet registruotis skambučiui ir kalbėti žmogus turi pats.
3. 🍇AR DIRBATE IR SU VAIKAIS?
Hipnoterapija vaikams padeda, tačiau aš pasirinkau dirbti su suaugusiais nuo 18 metų ir jų vidiniais vaikais. Su vaikais ir paaugliais dirba mano kolegė Julija Survilienė
4. 🍇AR DIRBATE TIK NUOTOLINIU BŪDU?
Šiai dienai 85 procentui sesijų vyksta per zoom, ir galiu jus užtikrinti, kad kokybe niekuo nesiskiria nuo sesijų „gyvai“.
Galimybės susitikti gyvai taip pat egzistuoja. Jei gyvenate Vilniuje, galite atvažiuoti, priimu savo namuose.
Taip pat kartais būnu kitose šalyse.
Esant pageidavimui, jei susirenka dalyvių skaičius, vykstu ir į kitus miestus, tiek privačiom sesijom, tiek seminarams.
5. 🍇AR GALIMA Į GRUPĘ NORIU AUGTI PAKVIESTI SAVO PAŽĮSTAMŲ?
Taip, kol kas grupė yra atvira, ir man bus labai malonu, jei į ją pakviesite žmonių, kuriems mano straipsniai būtų naudingi.
Tiesą sakant, daug naudingiau žmogų pakviesti į grupę ir leisti jam pačiam pasirinkti apie ką jis nori pasiskaityti, nei primygtinai kažką siūlyti.
6. 🍇AR GALIMA UŽSIREGISTRUOTI ARTIMESNIAM ARBA KITOKIAM LAIKUI NEI KALENDORIUJE MATOMI LAIKAI?
Aš labai norėčiau padėti visiems ir kuo greičiau. Tikrai. Tačiau, paroje tik 24 valandos, ir jeigu laisvų laikų nebeliko, gali tekti šiek tiek luktelėti.
7. 🍇KIEK SESIJŲ REIKĖS?
Kiekvienu atveju skirtingai. Vienam užtenka vienos, kitam reikia trijų, penkių, o gal ir dvidešimties. Jei visą gyvenimą rinkotės skaudulius, kaltes, baimes, patyrėte smurtinę vaikystę, būtų naivu tikėtis viso to atsikratyti per vieną dieną. Kita vertus, bet kokiu atveju regresinė terapija veikia 5-8 kartus greičiau nei įprasta terapija.
8. 🍇TAI KAS GI TAI PER TERAPIJA?
Transformacinė hipnoterapija, arba dar kitaip, regresinė terapija yra psichoterapijos rūšis. Joje derinama lengva hipnozė, kelionė į praeitį ir emocijų bei jausmų paleidimas bei įsitikinimų transformavimas. Jei perkate daugiau sesijų, jos gali būti kaitaliojamos su įžvalgų pokalbiu arba emocijų paleidimo sesija, priklausomai nu to, kas jums tuo metu reikalinga.
9. 🍇KODĖL NEDIRBATE KAIP MANO PSICHOTERAPEUTAS/PSICHOLOGAS?
Todėl, kad aš nesu psichologas, tradicinis psichoterapeutas, psichoanalitikas arba psichiatras. Aš esu sertifikuota HIPNOTERAPEUTĖ, RTT (GREITOSIOS TRANSFORMACINĖS TERAPIJOS) SPECIALISTĖ IR EMOCIJŲ PALEIDIMŲ TRENERĖ. Taip, hipnoterapija yra psichoterapijos rūšis, bet ganėtinai nutolusi nuo
tradicinės psichoterapijos. Mano tiesioginiai mokytojai Marisa Peer ir Rytis Lukoševičius. Tad ir mano darbo principai kitokie.
10. 🍇AR PASITAIKO, KAD ŠIS TERAPIJOS TIPAS KAŽKAM NETINKA?
Retas atvejis, bet pasitaiko. Kiekvienas žmogus turi atrasti tai, kas jam tinka. Kai kuriems žmonėms hipnoterapija, RTT, ir paleidimai atrodo pernelyg novatoriški ir alternatyvūs, kai kam per staigūs. Tiem kam norisi kalbėti kalbėti kalbėti ir po ilgo laiko prieiti kažkokios išvados, greitoji terapija tikrai netiks.
11. 🍇KOKIU DAŽNUMU DAROMOS SESIJOS?
Idealus tarpas tarp sesijų nuo vienos iki keturių savaičių. Kadangi ši terapija savo pobūdžiu gana intensyvi, žmogus pats pajunta kada gautos įžvalgos ir suvokimai susiguli, integruojasi ir galima žengti toliau.
❤🌸KAS TA HIPNOTERAPIJA IR KUO JI GALI TAU PADĖTI? ❤🌸
💜Hipnoterapija tai psichoterapijos rūšis. Labiausiai hipnoterapija vertinama dėl greito poveikio ir plataus praktinio pritaikomumo. Sesijų metu aš taip pat taikau regresinę ir transformacinę terapiją bei emocijų paleidimų terapiją.
💜Terapinė hipnozė nėra gilus hipnotinis transas, kurio metu klientui galima būtų įteigti bet ką. Na, tarkim, kiekvieną ryta aštuntą valandą kvaksėti varlyte. Taip tiesiog nebūna. Klientas pasiekia atsipalaidavimo būseną, kurioje pasąmoninis protas tiesiog tampa imlesnis ir įtaigesnis. Šioje būsenoje mūsų nuostabusis protas žino visus atsakymus.
💜Hipnoterapija arba regresinė terapija padeda esant šioms problemoms:
🧚 Didžiulė saldymynų trauka,
🧚 Antsvoris, nemiga, depresija,
🧚 Energijos trūkumas,
🧚 Stresas prieš egzaminą,
🧚 Paniškos baimės,
🧚 Nuolatinis kaltės, gėdos, baimės jausmas,
🧚 Nuolatinis toksnių partnerių pasirinkimas,
🧚 Depresija,
🧚 Panikos atakos,
🧚 Į vaikus/vyrą/žmoną nukreipta agresija,
🧚 Savivertės trūkumas,
🧚 Negebėjimas prisiimti atsakomybės už savo gyvenimą,
🧚 Didžiulė baimė gyventi savo gyvenimą – ką žmonės pasakys.
🧚 Perfekcionizmas
🧚 Atidėliojimas
Šis sąrašas toli gražu nėra baigtinis. Visi šie simptomai tikrai gali būti išgyvendinti ar bent jau susilpninti.
💜KODĖL SVARBU SURASTI PRIEŽASTĮ? Nes suradus priežastį galima ją tiesiog paleisti arba ...perprogramuoti.
🌷Na, pavyzdžiui, viena mergina hipnoterapijos seanso metu prisiminė, kad jai būnant dar visai mažytei, tėtis paliko šeimą ir išėjo pas kitą moterį. Nuo to laiko su tėčiu mergaitė matydavosi retai, tačiau kiekvieną kartą tėtis pripirkdavo saldainių ir liepdavo nerodyti mamai. Mergaitė saldainius parsinešdavo namo, paslėpdavo ir po truputėlį paslapčia valgydavo. Suaugusi ji jau pirkdavosi saldainius pati ir kiekvieną kartą vyrui išvykus porai dienų į komandiruotę, nesustodama kimšdavo į save viską, kas turi cukraus. Hipnoterapijos sesijos metu protas pateikė būtent šį prisiminimą ir padėjo atrasti ryšį tarp saldumynų ir tėčio meilės trūkumo. Na, o kai nustatai priežastį, daug paprasčiau su ja susitvarkyti.
💜Ar galima į konsultacijas atsiųsti vyrą, žmoną, mama, kaimyną? – Tvirtas NE. Žmogus turi NORĖTI ateiti pats, ir pageidautina pats susimokėti bent dalį konsultacijos kainos. Na, kad ir penkis procentus.
🌷KAS DAR SVARBU HIPNOTERAPIJOJE?
Hipnoterapijoje, kaip ir bet kurioje kitoje terapijoje, svarbus visiškas atsakomybės prisiėmimas ir bent jau pirminis suvokimas - aš pats/pati esu visiškai atsakinga už savo dabartinį gyvenimą ir aš pasiryžusi jį keisti.
🌷Jei norite dar kažko pasiteirauti arba nesate tikri, kad hipnoterapija arba regresinė terapija tikrai jums, drąsiai registruokitės pažintiniam skambučiui per žemiau pateiktą nuorodą. Skambutis trunka 30 minučių zoom platformoje ir yra visiškai nemokamas. https://calendly.com/vgercman/discoverycall
Arba drąsiai rašykite asmeninę žinutę Viktorija Hollstein
🍇🍇🍇Du klaidingi įsitikinimai apie emocijų išjautimą arba paleidimą, kuriuos nuolat girdžiu arba skaitau.🍇🍇🍇
I DALIS
I DALIS
🍎Taigi, pirmas dažniausiai pasitaikantis klaidingas įsitikinimas - galima kažką padaryti, kad nebejausčiau. Na, ar bent jau jausčiau selektyviai. Baimės, skausmo, pykčio, liūdesio jausti nenoriu, prašau mane užhipnotizuoti ir šituos jausmus išoperuoti, arba kitas variantas – juk jūs užsiimate emocijų paleidimu, ar ne? Tai galim šiuos jausmus paleisti ir niekada nebejausti. Vat taip kažkaip žmonės įsivaizduoja. Ir gink Die, nieko čia keisto, prieš daug metų ir aš kažkaip panašiai įsivaizdavau. Kad kažkokiu būdu turiu... nustoti jausti. Skausmą, liūdesį, nuoskaudą.
🍎 Ar mes išties galime nustoti jausti? Principe dviem atvejais. Pirmuoju, visas emocijas ir jausmus užblokuojame, užspaudžiame, supresuojame, kaip raugintus kopūstus bačkoj ir dar akmenį ant dangčio užritiname. Kas tada vyksta? Na, vaizdžiai tariant, tie kopūstai anksčiau ar vėliau pradeda stipriai pūti, dangtis su akmeniu kilnotis, o smarvė sklisti. Tada prasideda psichosomatinės ligos, nerimo atakos, panikos priepuoliai nu ir panašūs faini dalykai. Taigi šitas variantas nelabai, ar ne?
🍎Antruoju atveju, žmogus pasiekia tokį sąmoningumo lygį, kad jis nebeturi tvarkytis su, pavyzdžiui, pykčiu ir nuoskaudomis, nes, tiesiog nebeįsižeidžia. Natūraliai. Nebeturi tvarkytis su, pavyzdžiui, liūdesiu, nes viską priima, kaip Dievo/Visatos/Aukščiausiojo valią, suvokia viso ko laikinumą ir bloga emocija tokiam žmogui, vėlgi, tiesiog nekyla.
🍎Tai dabar galime įsivaizduoti, kokį kelią reikia nueiti nuo pirmojo varianto iki antrojo. Ir kiek apskritai yra žmonių, tą kelią nuėjusių. Ar tokių pažįstate? Na, aš gal vieną kitą mokytoją. Absoliuti dauguma mūsų tą kelią dar tik einame. Kas pradžioj, kas vidury, bet dar tik keliaujame. Palyginimui pasakyčiau taip – įsivaizduokite, esate pirmokas, bet norite spręsti universitetinio lygio aukštosios matematikos uždavinius. Vat užsispyrėte, noriu taip ir ne kitaip. Kas gausis? Pššš gausis, nes pirma reikia nueiti dvylikos metų kelią nuo mokyklos iki universiteto, ir ne šiaip eiti, bet ten dar kažką ir išmokti.
🍎Tai va, išeina, blokuoti jausmų ir savęs žaloti negalim, tiek nušvitę, kad natūraliai neįsiskaudintume ar nenuliūstume dar nesame, tai kas belieka? O belieka tuos jausmus priimti, su jais išbūti, nustoti su jais kovoti, leisti jiems per mus praeiti ir... kai ateis laikas, atsisveikinti. Va čia ir yra emocijų paleidimas. Ne išoperavimas, ne nustūmimas, išvarymas, atmetimas, bet leidimas joms būti. Perleisti per save, užbaigti ciklą ir paleisti.
🍎Ar viskas visada taip paprasta? Ir taip ir ne. Dažnas bent šiek tiek pasimokęs puikiausiai ima praktikuoti pats, o kitiems lengviau su paleidimų instruktoriaus vedimu. Mes žinom visokių „fintų“ kaip padėti emocijai atsiverti, kaip palaikyti ir padrąsinti. O suderinus paleidimus su regresine hipnoterapija gaunamas apskritai labai stiprus efektas.
🍎Emocijos mūsų dalis. Tokia pat natūrali dalis, kaip pavyzdžiui kraujas. Kol esame gyvi – jausime emocijas. Jei su jomis kovojame, darosi labai labai sunku. Visos emocijos turi paskirtį, baimė – apsaugoti, pyktis – apsiginti, liūdesys – atsistatyti. Bėda tame, kad dažnu atveju, kai imame blokuoti, jos nutolsta nuo savo tikrosios paskirties, nes prasiveržia tada, kai randa tarpelį, o ne tada, kai natūraliai turėtų, ir tada užuot susidraugavę ir įsiklausę, ką jos mums sako, pradedame su jomis kariauti.
🍎Nekariaukime, gyvenkime draugiškai. Ir galiausiai, būtent šiuo priėmimo ir paleidimo keliu nueisime į tą sąmoningumo lygį, kurio visi taip norime.
🍇🍇🍇 Du klaidingi įsitikinimai apie emocijų išjautimą arba paleidimą 🍇🍇🍇
II DALIS
II DALIS
💚Pirmojoje straipsnio dalyje rašiau apie vieną klaidingiausių įsitikinimų - kad galima nustoti jausti. Kažkaip sunaikinti, anihiliuoti, nutručyti jausmą, kuris kilo tavyje. Na, tarkim pyktį arba baimę.
💚Šiandien noriu papasakoti apie antrą, ne ką mažiau klaidingą įsitikinimą - jausmus galima arba blokuoti, arba išsilieti ant kitų.
Pamažu žmonės vis labiau ir labiau supranta, kad jausmų ir emocijų blokavimas prie gero nepriveda. Antsvoris, ligos, panikos ir nerimo atakos - net 85 procentais atsiranda dėl užspaustų emocijų.
💚Tai ką tada daryti? - klausia žmonės. O intelektualiausieji raito straipsnius apie tai, kad dvidešimt pirmo amžiaus psichoterapija nukreipta į destrukciją ir egoizmą, nes skatina išlieti savo pyktį, baimes ir kitus negatyvius jausmus išlieti ant kitų žmonių. Juokas ima, daugiau nieko. Nes jei jau ne blokuoti, tai būtinai kažką emociškai užpulti. Kito varianto nėra.
💚Čia panašiai kaip teigti, kad jei jau parduotuvėje nebuvo apelsinų, tai būtinai reikia pirkti obuolius. Vat būtinai ir viskas. Tada klausi tokio žmogaus
- O kodėl negalima pirkti kriaušių, kivių arba bananų?
- O vat todėl, kad visur rašoma ar sakoma, kad reikia pirkti obuolius!
- O kur tas visur?
- Nu vat visur. Nežinau dabar tiksliai kur bet va tikrai žinau, kad visur. Nu gal ne visur, bet daug kur. Nu gal ne daug kur, bet kažkur mačiau. Nu gal konkrečiai nemačiau, bet žinau, kad taip yra ir viskas.
💚Tai va, žinokit, nei vienas save gerbiantis terapeutas nelieps jums savo emocijų "nuryti", kaip ir nei vienas nepasiūlys nueiti ir ant ko nors išsirėkti, pažeminti ar primušti. Nesakau, kad nuo to nepalengvėtų, bet kokioj visuomenėj gyventume, jei viens ant kito pultume.
💚Tiesą sakant, šiuo metu, lyg pro padidinamą stiklą matome kas įvyksta, kai žmonės metų metais blokuoja kokią nors emociją, o tada įvyksta kaleidoskopo supurtymas (pavyzdžiui karas) ir visos tos emocijos prasiveržia lauk.
💚Kaip jau rašiau pradžioje - žmonės nesikeičia. Tik atsiskleidžia. Žmonės, kurie blokavo baimę, įykus supurtančiam įvykiui - nemiegojo naktim, panikavo, žmonės, nuolat slopinę kaltę - iškėlė tą kaltę į paviršių, žmonės su vidiniu pykčiu - nukreipinėja tą pyktį į niekuo dėtus žmones. Ir atvirkščiai - gerumas, dosnumas, palaikymas, vienybė - tas kas šias savybes turėjo - tas dabar jas pilnumoje ir išreiškia.
Taigi, ką gi daryti? Ar yra trečias variantas?
Yra.
IŠJAUSTI.
Ir ne, išjausti nereiškia pulti ant žmonių.
Išjausti reiškia
1.Surasti, kur tas jausmas tavyje glūdi. Pavyzdžiui jei jaučiu pyktį, jis gali būti pilve, gerklėje, širdyje, bet kur.
2.Susikoncentruoti į tą jausmą, patyrinėti jo stiprumą, spalvą, formą, tekstūrą.
3.Priimti jį. Pasveikinti. Padėkoti. Duoti jam vietos. Išskleisti.
4.Pastiprinti. Leisti jam skleistis. Leisti išsijausti.
💚Paprastai vieno jausmo išjautimas netrunka ilgiau penkiolikos - dvidešimties minučių. O neišjaustas jis gali tūnoti dešimt, dvidešimt, kartais ir penkiasdešimt metų ir žaloti kūną ir psichiką.
💚Pabandykit, patikėkit, šiek tiek pasipraktikavus, emocijų paleidimas tikrai nesudėtingas savigydos procesas.
💚O jei vis dėlto nelabai pavyksta - kreipkitės, padėsiu. Su vedimu visada lengviau.